Czosnkowy chlebek odrywany przepis

Czosnkowy chlebek odrywany. Odrywany chlebek czosnkowy jest przeeepyszny sam w sobie, ale również stanowi genialny Za każdym jest on nieco inny! Tym razem postawiłam na drożdżowy odrywany chlebek czosnkowy. Pachnie nim cały dom.na drugi dzień (jeśli zostanie choć trochę )jest równie pyszny i wilgotny,polecam gorąco zniknie błyskawicznie. Ten odrywany chlebek naprawdę jest nieziemsko smaczny. Dziś przepis na najlepszy w świecie chlebek czosnkowy 🙂 Uwielbiam upiec taki chlebek, szczególnie gdy wieczorem mają przyjść znajomi, jest świetną przekąską do piwka.

Czosnkowy chlebek odrywany Bardzo lubie domowe pieczywo, a ten pyszny, aromatyczny, mocno czosnkowy chlebek wprost uwielbiam. Przepis na ten chleb jest bardzo prosty. Sprawdź nasze przepisy i smakowite historie. You can cook Czosnkowy chlebek odrywany using 17 ingredients and 3 steps. Here is how you cook it.

Ingredients of Czosnkowy chlebek odrywany

 1. Prepare of Na rozczyn:.
 2. It’s 2 dkg of drożdży.
 3. Prepare 1 łyżka of cukru.
 4. Prepare 1 łyżka of mąki.
 5. It’s 50 ml of ciepłego mleka.
 6. You need of składniki ciasta :.
 7. Prepare 35 dkg of mąki.
 8. Prepare 2 of żółtka,.
 9. You need 100 ml of ciepłej wody.
 10. You need 7 dkg of miękkiego masła.
 11. Prepare 1/2 łyżeczki of soli, szczypta pieprzu.
 12. Prepare 1 łyżka of posiekanej natki pietruszki.
 13. You need of Masa do smarowania ciasta:.
 14. Prepare 10 dkg of miękkiego masła.
 15. It’s 2 of rozgniecione ząbki czosnku.
 16. It’s 1 łyżka of natki pietruszki.
 17. It’s of dodatkowo : 1 szklanka startego sera mozzarella.

Bardzo lubie domowe pieczywo, a ten pyszny, aromatyczny, mocno czosnkowy chlebek wprost uwielbiam. Przepis na ten chleb jest bardzo prosty. Sprawdź nasze przepisy i smakowite historie.

Czosnkowy chlebek odrywany step by step

 1. Wszystkie składniki rozczynu mieszamy razem i czekamy, aż drożdże ruszą. Składniki ciasta dajemy do miski, dodajemy wyrośnięty rozczyn i wyrabiamy ciasto na jednolitą masę. Ciasto przykrywamy ściereczką i odstawiamy na godzinę do wyrośnięcia..
 2. Wyrośnięte ciasto rozwałkowujemy rozwałkowujemy na prostokąt. Następnie prostokąt dzielimy na równej wielkości mniejsze prostokąty i smarujemy je masłem czosnkowym, które robimy, łącząc ze sobą wymienione składniki. Po wierzchu posypujemy startym serem..
 3. Tak przygotowane prostokąty zwijamy na pół i układamy w wysmarowanej masłem keksówce łączeniem do góry. Wkładamy do rozgrzanego piekarnika- pieczemy w temp 180 stopni, ok. 30- 35 min..

Dodatki możecie dobrać sami, dodać posiekane orzechy. Chlebek odstawiamy do ponownego wyrośnięcia (około pół godziny). Po tym czasie obsypujemy wierzch pozostałą mozzarellą i. Bardzo lubie domowe pieczywo, a ten pyszny, aromatyczny, mocno czosnkowy chlebek wprost uwielbiam. Przepis na ten chleb jest bardzo prosty.

Leave a Comment