Letni sernik z truskawkami recepta

Letni sernik z truskawkami. Klasyczny sernik na zimno, na biszkoptach z galaretką oraz truskawkami. Taki sernik, choć zawiera kilka podstawowych składników, zawsze jest mile widziany przez gości i szybko znika ze stołu. Świetnie sprawdza się jako pomysł na słodkie zakończenie grilla lub letniego przyjęcia. Prosty do zrobienia sernik na zimno z truskawkami i galaretką na biszkoptach. To typowo letni deser, który świetnie sprawdzi się również jako urodzinowy tort. Taki sernik na zimno z truskawkami to deser, który zawsze smakuje, zawsze wychodzi a do tego pięknie się prezentuje.

Letni sernik z truskawkami Biszkopt z truskawkami tutaj w wersji z kremem budyniowym. Całość jest idealna na letni deser i bardzo prosta w przygotowaniu. Wspaniałe mini serniczki z sosem truskawkowym. You can have Letni sernik z truskawkami using 5 ingredients and 6 steps. Here is how you cook that.

Ingredients of Letni sernik z truskawkami

 1. It’s Kilka of herbatników.
 2. You need 2 opakowania of po 400g serka homogenizowanego waniliowego.
 3. Prepare 2 of galaretki brzoskwiniowe.
 4. You need 1 of galaretka truskawkowa.
 5. It’s of truskawki.

Biszkopt z truskawkami tutaj w wersji z kremem budyniowym. Całość jest idealna na letni deser i bardzo prosta w przygotowaniu. Wspaniałe mini serniczki z sosem truskawkowym.

Letni sernik z truskawkami instructions

 1. Przygotowujemy tortownicę o średnicy 24 cm. Dno tortownicy wykładamy herbatnikami  (opcjonalnie biszkoptami)..
 2. Przygotowujemy galaretki brzoskwiniowe: dwa opakowania wsypujemy do 1, 5 szkl. wrzątku i mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Odstawiamy do ostygnięcia..
 3. W misce umieszczamy serek, dodajemy galaretkę (nie może być tężejąca). Całość dokładnie mieszamy. Masa będzie dość rzadka, ale tak ma być.  Polewamy nią herbatniki. Odstawiamy do lodówki do stężenia. [Jeżeli boimy się, że herbatniki wypłyną nam na wierzch, masę należy odstawić na kilka minut do lodówki, a następnie przełożyć na herbatniki.].
 4. Truskawki odszypułkowujemy, myjemy i osuszamy. Układamy w całości lub przekrojone na połowę na stężonej masie serowej..
 5. Galaretkę truskawkową rozpuszczamy w ¾ szkl. wrzątku, odstawiamy do ostygnięcia. Na owoce wylewamy lekko tężejącą galaretkę (inaczej może wyciec poza formę)..
 6. Sernik odstawiamy do lodówki, aby galaretka i masa całkowicie stężały..

Dziś na Dzień Dziecka córcie poprosiły o sernik z truskawkami. Niesamowicie smaczny sernik z truskawkami i białą czekoladą na zimno. Sernik jest słodki, leciutki z soczystymi owocami sezonowymi zatopionymi w galaretce. Biszkopt z truskawkami tutaj w wersji z kremem budyniowym. Całość jest idealna na letni deser i bardzo prosta w przygotowaniu.

Leave a Comment