Sernik na zimno na biszkoptach recepta

Sernik na zimno na biszkoptach. Klasyczny sernik na zimno, na biszkoptach z galaretką oraz truskawkami. Taki sernik, choć zawiera kilka podstawowych składników, zawsze jest mile widziany przez gości i szybko znika ze stołu. Świetnie sprawdza się jako pomysł na słodkie zakończenie grilla lub letniego przyjęcia. Doskonały sernik na zimno na święta i rodzinne przyjęcia. Wypróbuj przepis już dziś, a przekonasz się jak łatwo przygotować wyjątkowe ciasto – sernik na zimno z biszkoptami i owocami (brzoskwiniami z puszki lub owocami sezonowymi: truskawkami). Mój pierwszy sernik na zimno Miałam trochę obaw, ale TŻ się uparł, że bardzo chce Wyszedł świetnie!

Sernik na zimno na biszkoptach Ten sernik to prawdziwie letni i orzeźwiający deser. – Rozkoszny i kuszący od pierwszego do ostatniego kęsa. Delikatny ser z owocami i chrupiące biszkopty z cukrową mgiełką. Umili każdą chwilę z bliskimi i przyjaciółmi. You can cook Sernik na zimno na biszkoptach using 7 ingredients and 9 steps. Here is how you cook it.

Ingredients of Sernik na zimno na biszkoptach

 1. You need 1 kg of sera twarogowego do serników (z wiaderka).
 2. Prepare 2 łyżki of żelatyny.
 3. It’s 150 g of śmietany 30%.
 4. It’s 3/4 szklanki of cukru pudru.
 5. You need ok. of 500 g owoców (truskawek, malin, borówek, jeżyn).
 6. Prepare 1 of galaretka (u mnie truskawkowa).
 7. Prepare 1 (100 g) of opakowanie biszkoptów.

Ten sernik to prawdziwie letni i orzeźwiający deser. – Rozkoszny i kuszący od pierwszego do ostatniego kęsa. Delikatny ser z owocami i chrupiące biszkopty z cukrową mgiełką. Umili każdą chwilę z bliskimi i przyjaciółmi.

Sernik na zimno na biszkoptach step by step

 1. Galaretkę przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu, dodając jednak o 50 ml wody mniej niż napisano. Ostudzić i wstawić do lodówki..
 2. Żelatynę zalać 5 łyżkami gorącej wody. Mieszać, aż do rozpuszczenia. Następnie dodać 2 łyżki śmietany i dokładnie wymieszać..
 3. Ser zmiksować z cukrem pudrem i pozostałą częścią śmietany..
 4. Do żelatyny dodawać po łyżce masy serowej i mieszać. Dodać tak w sumie 4 łyżki masy..
 5. Przygotowaną w ten sposób żelatynę dodać do masy serowej. Całość dokładnie wymieszać łyżką..
 6. Formę wyłożyć papierem do pieczenia. Użyłam formy o wymiarach 20 x 27 cm..
 7. Na dno formy ułożyć biszkopty. Zalać je masą serową..
 8. Na wierzchu poukładać umyte owoce. Całość zalać tężejącą galaretką..
 9. Wstawić do lodówki na co najmniej kilka godzin przed podaniem..

Koniecznie musicie wypróbować ten prosty i sprawdzony przepis aby przekonać się, że przygotowanie smacznego ciasta czy deseru nie jest takie trudne. Sernik na zimno najczęściej pojawią się u nas w wersji z truskawkami i galaretką, ale oczywiście można do niego wykorzystać każde inne owoce, nawet zimą te z puszki w syropie. Sernik na zimno to dość szybkie w wykonaniu ciasto, a jego jedynym minusem jest czas oczekiwania na stężenie. Ten sernik to prawdziwie letni i orzeźwiający deser. – Rozkoszny i kuszący od pierwszego do ostatniego kęsa. Delikatny ser z owocami i chrupiące biszkopty z cukrową mgiełką.

Leave a Comment