Ciasto słodka pokusa z serem i rabarbarem przystawka

Ciasto słodka pokusa z serem i rabarbarem. Wszystkie składniki na ciasto kruche dajemy na stolnicę i zagniatamy ciasto. Masa serowa: ser mielimy przez maszynkę lub miksujemy, do garnka dajemy ser, margarynę, jajka, cukier i. Wszystkie składniki na ciasto kruche dajemy na stolnicę i zagniatamy ciasto. Proste do zrobienia i ze składników, które zwykle mamy pod ręką. Istotny element przygotowania i warunek udanego ciasta to ubicie jajek na puszystą masę.

Ciasto słodka pokusa z serem i rabarbarem Przepis bardzo prosty w stylu tych z babcinego zeszytu. Ciasto jest przepyszne, idealnie zrównoważone, nie za kwaśne ale też nie przesłodzone, a do tego bardzo puszyste i bardzo wilgotne. Kruche ciasto z rabarbarem, serem i kruszonką. You can cook Ciasto słodka pokusa z serem i rabarbarem using 19 ingredients and 6 steps. Here is how you achieve that.

Ingredients of Ciasto słodka pokusa z serem i rabarbarem

 1. You need of Ciasto kruche:.
 2. Prepare 3 szklanki of mąki.
 3. Prepare 3/4 szklanki of cukru pudru.
 4. It’s 25 dkg of margaryny.
 5. You need 1 of całe jajko.
 6. It’s 2 of żółtka.
 7. It’s 2 łyżki of śmietany 18%.
 8. It’s 1 łyżeczka of proszku do pieczenia.
 9. It’s of Masa rabarbarowa.
 10. It’s 1 kg of rabarbaru.
 11. It’s około 1/2 szkl of cukru.
 12. It’s 1 of galaretka czerwona.
 13. You need of Masa serowa:.
 14. You need 80 dkg of sera białego twarogowego.
 15. Prepare 4 of jajka.
 16. You need 20 dkg of margaryny.
 17. Prepare 20 dkg of cukru.
 18. It’s 1 of budyń śmietankowy.
 19. Prepare 1/4 szklanki of mleka.

Przepis bardzo prosty w stylu tych z babcinego zeszytu. Ciasto jest przepyszne, idealnie zrównoważone, nie za kwaśne ale też nie przesłodzone, a do tego bardzo puszyste i bardzo wilgotne. Kruche ciasto z rabarbarem, serem i kruszonką.

Ciasto słodka pokusa z serem i rabarbarem step by step

 1. Wszystkie składniki na ciasto kruche dajemy na stolnicę i zagniatamy ciasto. Ciasto dzielimy na 3 części i pieczemy w formach wysmarowanych tłuszczem o wymiarach 23×38 cm w temp. 180 stopni, około 20-30 minut, aż placki się lekko zarumienią..
 2. Masa rabarbarowa: rabarbar myjemy, obieramy i kroimy na małe kawałeczki, dajemy do garnka i podsmażamy, pod koniec smażenia dodajemy cukier. Jak rabarbar będzie już usmażony, zdejmujemy z ognia wsypujemy galaretkę czerwoną, mieszamy i odstawiamy do wystudzenia..
 3. Masa serowa: ser mielimy przez maszynkę lub miksujemy, do garnka dajemy ser, margarynę, jajka, cukier i wszystko zagotowujemy na małym ogniu, jak zacznie gęstnieć to rozpuszczamy budyń w mleku, wlewamy do sera, jeszcze chwilę gotujemy i zdejmujemy z ognia, odstawiamy do wystudzenia. Przekładamy: na jednym placku rozsmarowujemy przestudzoną masę rabarbarową..
 4. Przekładamy drugim plackiem..
 5. Rozsmarowujemy przestudzoną masę serową i przekładamy trzecim plackiem..
 6. Dekorujemy dowolnie..

Ciasto z rabarbarem bezą i bitą śmietaną. Ciasto z rabarbarem i galaretką na biszkopcie. Pyszne klasyczne ciasto ucierane z lekko kwaskowym rabarbarem i słodką chrupiącą kruszonką. Przepis bardzo prosty w stylu tych z babcinego zeszytu. Ciasto jest przepyszne, idealnie zrównoważone, nie za kwaśne ale też nie przesłodzone, a do tego bardzo puszyste i bardzo wilgotne.

Leave a Comment