Biszkopt z rabarbarem przekąska

Biszkopt z rabarbarem. Biszkopt z rabarbarem i jabłkiem jest pyszny, idealny na spotkanie w ogrodzie do kawy lub koktajlu owocowego. Włoski biszkopt rodem z Genui o wszechstronnym wykorzystaniu w słodkich kompozycjach. Przełożony gotowanym oddzielnie i odparowanym rabarbarem i bitą śmietaną. Wspaniałe puszyste ciasto bez tłuszczu idealne do owoców. Dobrze umyj rabarbar, obierz z włóknistej skórki, pokrój na plasterki.

Biszkopt z rabarbarem Lekki biszkopt z rabarbarem to ciasto, które polecam Wam na letnie popołudnie. I mówię to ja – osoba, która uwielbia ciasta, a za biszkoptami raczej nie przepada. Te jest wyjątkowy – mega lekki. You can cook Biszkopt z rabarbarem using 6 ingredients and 2 steps. Here is how you cook it.

Ingredients of Biszkopt z rabarbarem

  1. You need 4 of jajka.
  2. It’s 4 łyżki of cukru.
  3. You need 4 łyżki of mąki.
  4. You need 1 łyżeczka of proszku do pieczenia.
  5. Prepare of rabarbar.
  6. It’s of można dorzucić trochę truskawek lub borówek.

Lekki biszkopt z rabarbarem to ciasto, które polecam Wam na letnie popołudnie. I mówię to ja – osoba, która uwielbia ciasta, a za biszkoptami raczej nie przepada. Te jest wyjątkowy – mega lekki.

Biszkopt z rabarbarem instructions

  1. Białka oddzielić od żółtek i ubić ze szczyptą soli. Dodać cukier i dobrze ubić. Pod koniec dodać żółtka. Przesiać mąkę i dodać do niej proszek do pieczenia. Rabarbar umyć i pokroić..
  2. Wymieszać delikatnie mąkę z ubitą na sztywno masą. Wyłożyć do foremki. Na wierzch położyć rabarbar i owoce. Piec około 40 minut w temperaturze 175 stopni. Znika błyskawicznie :).

Ciasto: białka ubijamy z cukrem. Żółtka mieszamy z proszkiem i octemi dodajemy do piany. Pyszne, lekkie, łatwe, lekko przykwaskowate. czegóż chcieć więcej??;). Moje zmiany: Ciasto piekłam w keksówce, a nie jak Autorka w tortownicy. Lekki biszkopt z rabarbarem to ciasto, które polecam Wam na letnie popołudnie. I mówię to ja – osoba, która uwielbia ciasta, a za biszkoptami raczej nie przepada.

Leave a Comment